Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rifillimi i punës për terminalet dhe transportin ndërqytetas, Rama-qytetarëve: Nëse keni shqetësime, denonconi!

Rifillimi i punës për terminalet dhe transportin ndërqytetas,

Kryeministri Edi Rama, këtë pasdite, ka publikuar në Facebook një video nga terminalet dhe transporti ndërqytetas e rrethqytetas, për të cilët thotë se kanë filluar punën duke respektuar rregullat e Covid-19.

Rifillimi i punës për terminalet dhe transportin ndërqytetas,

Rama shkruan se Task-Forca e Transportit Rrugor ndodhet në terren duke zhvilluar kontrolle ndaj paligjshmërive. Gjithashtu shefi i qeverisë ka bërë apel që për çdo lloj shqetësimi, qytetarët mund të denoncojnë në Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Publik./E.B-dritare.net