Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Reso: Ja çfarë thonë mediat amerikane për rastin e McGonigal!

Reso: Ja çfarë thonë mediat amerikane për rastin e

I ftuar në emisionin Shqip nga Rudina Xhunga në Dritare TV, Bardhyl Reso nga SHBA, bëri një krahasim të raportimit të arrestimit të ish-zyrtarit të FBI-së McGonigal në mediat amerikane dhe shqiptare.

“Vetë fakti që në seancën e parë zoti McGonigal lirohet dhe nuk pranon akuzat do të thotë që çështja është më e thjeshtë se sa paraqitet.

Mediat amerikane kanë pasur interes të tregojnë për lidhjet me oligarkut rus dhe nëse janë shkelur sanksionet amerikane kundër oligarkëve rusë. Ndërsa në Shqipëri kjo cështje po përdoret për të shmangur vëmendjen nga dy çështje mjaft me rëndësi tani, 21 janari dhe Gërdeci”, u shpreh Reso në Dritare TV./L.F-dritare.net