Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rëndohet situata në Infektiv. 11 pacientë në gjendje të rëndë!

Rëndohet situata në Infektiv. 11 pacientë në gjendje të

Situata e pandemisë në vendit tonë, ditët e fundit është përkeqësuar ndjeshëm. Në njoftimin e fundit ministria e shëndetësisë, informoi se në Infektiv, por marrin shërbim 89 pacientë. 11 prej tyre janë në terapi intensive, në gjendje të rëndë dhe një i intubuar. Në orët e fundit, janë regjistruar 74 raste pozitive me koronavirus. Mësohet se 22 raste janë në Tiranë, 12 në Krujë, nga 8 në Pukë dhe Berat, 4 në Vlorë, nga 2 në Shkodër, Durrës, Kurbin, Kavajë, Kamëz, Përmet, Malësi e Madhe dhe nga një rast në Lushnjë, Gjirokastër, Pogradec, Dibër dhe Kolonjë. Në orët e fundit janë shënuar edhe dy viktima nga Tirana, 67 dhe 69 vjeç./L.F-dritare.net