Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rëndohet bilanci i viktimave nga Covid-19, në 24 orët e fundit 4 të vdekur në vend

Rëndohet bilanci i viktimave nga Covid-19, në 24 orët e fundit 4

Ministria e Shëndetësisë ka dalë në një deklaratë për medie ku ka përditësuar të dhënat e infektimeve dhe viktimat nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht kanë humbur jetën 4 persona në 24 orët e fundit.

“Nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, një 58 vjeçare nga Kurbini dhe një dhe një 71 vjeçare nga Lushnja me disa sëmundje bashkëshoqëruese, një 61 vjeçar nga Durrësi dhe një 67 vjeçar nga Fieri.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjarëve.”, njofton ministria./K.C/dritare.net