Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama-Vuçiçit: Ngrijeni traun, prej 24 orësh kamionët nga Kosova janë bllokuar në kufirin e Serbisë

Rama-Vuçiçit: Ngrijeni traun, prej 24 orësh kamionët nga

Përmes një postimi në twitter kryeministri Edi Rama ka apeluar ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, që të zhbllokojë kamionët me mallra nga Kosova në kufirin e Serbisë

Rama shkruan në mesazhin e tij se linja e gjelbërt s'mund t'i nënshtrohet rregullave të çdo vendi, dhe se kjo luftë duhet fituar së bashku, jo duke ndihmuar armikun e pa kufi.

“@avucic Prej 24h kamionët me mallra nga Kosova janë bllokuar në kufirin e Serbisë! #LinjaeGjelbërt në rajon s'mund t'i nënshtrohet rregullave të çdo vendi, po veç një rregulli të thjeshtë: Këtë luftë që duhet ta fitojmë së bashku duke ndihmuar njëri-tjetrin jo armikun e pakufi!

Vetëm me solidaritet pa kufij dhe kompasion si njerëz bashkarisht të sulmuar nga një armik i egër, ne mund e do të fitojmë! Ju lutem ngrijeni atë tra z.President, e le ta bëjmë rajonin tonë një shembull të shndritshëm të #Solidaritetit aq shumë jetik për ta fituar luftën.”-shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

Rama-Vuçiçit: Ngrijeni traun, prej 24 orësh kamionët nga