Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama reagon pas darkës me Mitsotakis

Rama reagon pas darkës me Mitsotakis

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas darkës në Athinë, më kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis.

Rama shkruan se marrëdhëniet mes dy popujve tanë mbeten të shkëlqyera.

"Me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve"-shkruan Rama.

Takimi vjen pas një tensioni publik në vendin tonë, për shkak të çështjes së detit një konflikt i hapur mes Shqipërisë dhe Greqisë, për shkak të gjatësisë së ujërave territoriale dhe ndarjes së kufirit detar./ I.M-Dritare.net