Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Basha: Rama shton pasurinë, Shqipëria varfërohet!

Basha: Rama shton pasurinë, Shqipëria varfërohet!

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka publikuar një grafik, duke u shprehur se në të tregohet se nën qeverisjen e Ramës, shqiptarët u varfëruan, ndërsa ai dhe ministrat e tij shumëfishuan pasurinë. Më tej ai thekson se dhe kostoja e jetesës është rritur, duke shtuar se ka ardhur koha për një qeveri, e cila kujdeset për njerëzit.“Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e jetesës është bërë e papërballueshme.Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për xhepat e shqiptarëve dhe jo të Ramës dhe ministrave të tij”, ka shkruar Basha./M.M-dritare.net

Basha: Rama shton pasurinë, Shqipëria varfërohet!