Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama pyetet për Open Balkan dhe Kosovën: Nisma është e hapur për të gjithë!

Rama pyetet për Open Balkan dhe Kosovën: Nisma është e hapur

I pyetur nga mediat e huaja për Kosovën, Rama tha se Open Ballkan është i hapur për të gjithë.

“Ne nuk do të jemi kurrë viktimë sepse ne thjesht e dimë prej kohësh se në këtë rrugë është një Bullgari këtu, një Bullgari atje dhe në të njëjtën kohë ne nuk ndryshojmë kursin tonë dhe çfarë duhet të bëjmë është të ndërtojmë Evropën në shtëpinë tonë. Open Ballkan është përgjigja e duhur në situatën kur rruga e integrimit duhet të vijojë sigurisht sepse nuk ka alternativë tjetër, por shpirti evropian duhet të ndërtohet në rajonet tona”.,-shkruan Rama./M.T/dritare.net