Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama poston pamjet nga Belshi: Nga një ferr plehrash, u kthye në destinacionin e preferuar turistik

Rama poston pamjet nga Belshi: Nga një ferr plehrash, u kthye në

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë me disa pamje nga Belshi. E ndërsa poston videon, Rama shkruan se, nga një ferr braktisjes, plehrash dhe ferrash, tashmë Bleshi është kthyer në destinacion turistik, ku ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm.

"MIRËMËNGJES

dhe me Belshin e kthyer nga një ferr braktisjeje, plehrash e ferrash, në një destinacion turistik ku hapen vijimësisht bujtina e shërbime të reja për turistët dhe përveç punës tradicionale në bujqësi, ku prodhimi rritet çdo vit, ka nisur një erë e re zhvillimi në agroturizëm, ju uroj një ditë të mbarë.", shkruan Rama./K.C/drtiare.net