Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama në Bruksel: Nga Tirana i dhamë Europës buzëqeshje!

Rama në Bruksel: Nga Tirana i dhamë Europës buzëqeshje!

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel ku ka bërë një koment rreth samitit BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë.

“Është momenti për të mos rënë dakord me Steven. Kur dikush më pyeti, çfarë Shqipëria mund t’i sjellë Europës? I thashë mund të sjellim buzëqeshje dhe dje sollëm buzëqeshje. I patë fytyrat e tyre dje? Ishin më mirë se sa kur mblidhen në Brukselin e mërzitshëm, në kryeqytetet depresive e të mëdha. E bukur ishte fotoja në grup dhe dëgjoja pas meje, dielli, shikoje diellin, sa diell i bukur. Dukej sikur kishin dalë nga një shpellë dhe po i gëzoheshin diellit. Këto janë gjërat e mira që i dhamë dje BE. Për të folur për buzëqeshjen, është më e thellë se ajo që duket. Ne kurrë nuk jemi të mërzitshëm. Ne jemi shumë besnikë dhe popullariteti i BE në Shqipëri vijon të mbetet shumë i lartë”, tha Rama./M.T/dritare.net