Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama nderon kancelaren gjermane me medaljen "Ylli i Mirënjohjes Publike"/ Merkel: Ishte kënaqësi të punoja me ju!

Rama nderon kancelaren gjermane me medaljen "Ylli i Mirënjohjes

Kryeministri Rama i ka dhënë kancelares gjermane kordonin e madh me "Yllin e Mirënjohjes Publike".

“Danke Angela. Kënaqësi e veçantë t’ju nderoj, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e madh me yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike”, shkruan Rama në "Facebook".

"Ju faleminderit shumë, jam e vetëdijshme se është një nder i madh dhe ishte kënaqësi për mua të punoja së bashku me ju", është shprehur Merkel./M.M-dritare.net