Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: Kush voton Ilir Metën, turpëron veten dhe familjen!

Rama: Kush voton Ilir Metën, turpëron veten dhe familjen!

Kryeministri Rama në fjalimin e mbyllje së fushatës së PS-së në Tiranë ka folur edhe për presidentin Meta. Sipas tij, Meta duhet të shkojë në shtëpi më 25 prill sepse është turpi i shqiptarëve.

"Ah e doni Lulin kaq shumë sa që doni me dalë të votoni. Po a ja vlen t'i rrisësh vetes taksën që të çoni Lulin të flejë gjumë në kryeministri? Ai ka dy shtëpi. Një pas kryeministrisë, një tjetër më andej. Ka një në plazh. Një afër Likes, që kur shkon ha ‘pëllëmbë’. Të gjithë duhet të votoni për PS. Kini parasysh që nuk është Luli, se me atë rregullohemi ska problem. Problemi është gjetkë. Të mendosh sot për fëmijët do të thotë të mendosh edhe për vajzën e Ilir metës. E cila siç thotë dhe Ilir Meta thotë; babai mos pi, kthehuni në shtëpi. E pra në 25 prill çojeni në shtëpi Ilir Metën. Boll! Mjaft! Ilir Meta duhet të shkojë në shtëpi. Është turpi ynë. I të gjithë popullit shqiptar. Është turpi që Shqipëria ka mundur të këtë aty në krye. Ai turp duhet zhbërë. Turp kush voton Ilir Metën. Turpëron familjen, turpëron veten”, tha Rama./M.M-dritare.net