Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: Kosova, gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm i Këshillit të Evropës

Rama:  Kosova, gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm i

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës për t’i hapur rrugë anëtarësimit të Kosovës. Përmes një postimi në rrjete sociale Rama shkruan se Kosova është gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm i Këshillit të Evropës.

"NJË HAP HISTORIK SAPO U HODH NË ASAMBLENË PARLAMENTARE TË KËSHILLIT TË EUROPËS PËR PRANIMIN E KOSOVËS SI ANËTAR I KOMUNITETIT TË SHTETEVE TË KiE

Urime, urime, urime nga zemra Kosovës dhe faleminderit të gjithë miqve e partnerëve në Asamblenë Parlamentare, që na mbështetën në hedhjen e këtij hapi të drejtë, i cili i dha Kosovës çka i takonte dhe i bëri nder vetë Këshillit të Europës

Tani hapi i fundit historik në maj, në Komitetin e Ministrave, ku të gjithë duhet të bëjnë të vetmen gjë të duhur:

VULOSJEN E KËTIJ ANËTARËSIMI pa të cilin mozaikut europian të Këshillit të Europës i mungon një gur i pamohueshëm dhe i pazëvendësueshëm????????

Forca KOSOVË!", shkruan Rama./K.C/dritare.net