Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama: Kombëtarja Kuqezi e kreu misionin e saj të pamundur

Rama: Kombëtarja Kuqezi e kreu misionin e saj të pamundur


Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas humbjes së Kombëtares Shqiptare në lojëne Spanjën dhe eliminimin nga Evropiani.

"FALEMINDERIT! Nga goli më i shpejtë i Europianëve deri në sekondën e fundit të këtij Europiani, Kombëtarja Kuqezi e kreu misionin e saj të pamundur duke luajtur futbollin më të mirë ndonjëherë në historinë e saj dhe me mbështetjen fantastike të dallgës kuqezi të Lojtarit të 12-të
Sot skuadra jonë e re dhe me një potencial shumë premtues largohet nga ky Europian me kokën lart, për t'u rikthyer në fushë më tej me një eksperiencë shumë të vyer, e cila i mungonte krejtësisht përballë tre nga fuqive më të mëdha të futbollit që u përballën me një Shqipëri të vogël, por me dinjitet të pamohueshëm nga askush.", shkruan Rama./K.C/dritare.net