Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama jep lajmin e mirë: Shqipëria arrin standardet evropiane për cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj

Rama jep lajmin e mirë:  Shqipëria arrin standardet evropiane për

Kryeministri Edi Rama ndau me ndjekësit në Facebook një lajm të mirë. Rama tha se, sipas Agjencisë Evropiane e Mjedisit rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit dhe për mbrojtjen nënujore ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet evropiane në parametrat që matin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj

“LAJM I MIRË! Sipas Agjencisë Evropiane të Mjedisit, rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e për mbrojtjen ujore dhe përkujdesja shumë më e madhe për plazhet ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujërave në det, liqene e lumenj. S’ka kohë për pushim.”, shkruan Rama në Facebook./K.C/dritare.net