Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama i përgjigjet Bashës: Ata merren me ne, ne vijojmë ngjitjen në majë! Ftesa për ta është e hapur!

Rama i përgjigjet Bashës: Ata merren me ne, ne vijojmë ngjitjen

Menjëherë pas deklaratave të Partisë Dermokratike ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në "Twitter" Rama shkruan se humbësit nuk fokusohen te fituesit, ndërsa këta të fundit fokusohen te fitorja.

"Humbësit fokusohen tek fituesit. Fituesit fokusohen tek fitorja!Mandati ynë i Tretë nuk do t'i ngjajë dy të parëve në raport me humbësit.Ata le të merren me ne, ne do të merremi me ngjitjen e Shqipërisë në majë.Dora jonë për ta do jetë e shtrirë.Ftesa jonë për ta është e hapur!

Shqipëria meriton shumëfishimin e përpjekjeve tona dhe të gjitha energjitë ne do t'i harxhojmë vetëm për triumfin e këtij vendi, që e duam kampion të Ballkanit në turizëm, energji, bujqësi, inovacion e shërbime digjitale për qytetarët!Lufta e vjetër politike s'është më puna jonë, përfundon postimi i kryeministrit./dritare.net

Rama i përgjigjet Bashës: Ata merren me ne, ne vijojmë ngjitjen