Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Protestat masive, Vuçiç tërhiqet nga ora policore!

Protestat masive, Vuçiç tërhiqet nga ora policore!

Pas protestave masive në Beograd, presidenti serb Aleksandar Vuçiç është tërhequr nga plani i tij ëpr të zbatuar një orë policore, pasi numri i rasteve me koronaviris në Serbi ka nisur duke u rritur ndjeshëmm në atë që mund të jetë vala e dytë e shpërthimit të pandemisë.

Aleksandar Vuçiç kishte paralajmëruar një orë policore për darkën dhe natën, ndërsa miëjra protestues mbushën rrugët e Beogradit në një protestë që degjeneroi në dhunë dhe përpjekje e protestuesve për të hyrë në kuvend.

Protestat masive, Vuçiç tërhiqet nga ora policore!

Por Vuçiç tha të mërkurën se pa një gjendje të jashtëzakonshme, ai nuk do të jetë në gjendje të zbatojë një orë policore.

“Ndoshta do të vendosin masa më të ashpra, por pa futur një orë policore”-tha Presidenti serb./ I.M-Dritare.net

Protestat masive, Vuçiç tërhiqet nga ora policore!