Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Prokuroria kërkon katër vit burg për Fran Frrokaj, ja akuzat!

Prokuroria kërkon katër vit burg për Fran Frrokaj, ja akuzat!

Prokuroria ka kërkuar sot 4 vjet burg për ish-kryebashkiakun e Lezhës, Fran Frokaj.

Frokaj akuzohet për shpërdorim detyre dhe tjetërsim të pronave tek Rana e Hedhun në Shëngjin. Dënimi i Frrokajt erdhi pas hetimeve të SPAK i cili sekuestroi 55 milionë euro pasuri, të ardhura nga vjedhja e tokës së shtetit.

13 milionë euro pasuri të sekuestruar në korrik i përkasin grupit të Fran Frrokaj dhe 10 të tjerëve./M.K-dritare.net