Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Princin Charles nuk e ndalon koronavirusi, në punë si zakonisht

Princin Charles nuk e ndalon koronavirusi, në punë si zakonisht

Një ditë më parë, u njoftua se princi Charles, ishte infektuar me koronavirus. Ai kishte simptoma të buta. Por koronavirusi, nuk e ka ndaluar princin që të punojë. Sipas zyrtarëve të pallatit mbretëror, princi Charles është ulur në tavolinën e punës dhe punon si zakonisht, informon dritare.net


Një zëdhënës mbretëror nuk pranoi të jepte detaje mbi gjendje shëndetësore të Princit të Uellsit, 71 vjeç, i cili është në shtëpinë e tij skoceze Birkhall në Aberdeenshire. Por tha se, ai kishte marrë shumë mesazhe që i uroni shërim të shpejtë.

Princin Charles nuk e ndalon koronavirusi, në punë si zakonisht