Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Presidenti Meta: Ndal ikjes së trurit, Shqipëria ka nevojë për shpresë dhe besim!

Presidenti Meta: Ndal ikjes së trurit, Shqipëria ka nevojë

Presidenti Ilir Meta përmes një statusi në “Facebook” është shprehur se sot më shumë se kurrë vendi ka nevojë për shpresë dhe besim, duke bërë thirrje se nuk duhet të largohet truri nga Shqipëria. Sipas tij, 92% e studentëve duan të largohen për mjekësi, 79% e tyre për ekonomi dhe 64% e studentëve për pedagogji. “Ndal largimit të trurit! Më shumë se kurrë, Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim. ” ka shkruar Meta./M.M-dritare.net

Presidenti Meta: Ndal ikjes së trurit, Shqipëria ka nevojë