Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Prej disa ditësh në terapi intensive, babai i Berat Buzhalës humb jetën nga koronavirusi!

Prej disa ditësh në terapi intensive, babai i Berat Buzhalës humb

Gazetari i njohur Berat Buzhala, ka dhënë lajmin se babai i tij, Bashor Buzhala ka humbur jetën nga koronavirusi.

Disa ditë më parë Buzhala njoftoi se babai i tij, ndodhet në terapi intensive, ndërsa edhe vetë gazetari është i prekur nga virusi.


“Miq dhe mikesha,

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID-in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen.

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.
Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.
Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.
T’ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura”,- shkruan Buzhala.

Dritare.net, i shpreh ngushëllime familjes së kolegut Buzhala./ I.M-Dritare.net

Prej disa ditësh në terapi intensive, babai i Berat Buzhalës humb