Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Politologu: Serbia po shfrytëzon manastiret për të armatosur vendin!

Politologu: Serbia po shfrytëzon manastiret për të armatosur

Politologu nga Kosova Selver Islamaj i ftuar në Intervistën e Ditës në Dritare TV tha se Serbia po shfrytëzon manastiret për të armatosur vendin. Zoti Islamaj u shpreh se BE i ka marrë të gjitha të dhënat nga Kosova, por e ka neglizhuar si çështje.

“Serbët po i shfrytëzojnë manastiret për të armatosur popullatën dhe për të strehuar armatimet e tyre në rast se do të ndodhë diçka, ashtu sikurse ndodhi dje. BE e ka neglizhuar këtë çështje”, u shpreh Islamaj në Dritare TV./L.F-dritare.net