Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Policia për Dritare.net: Nuk është arrestuar ish-anëtari i UÇK!

Policia për Dritare.net: Nuk është arrestuar ish-anëtari i

Policia e Shtetit ka mohuar për Dritare.net se veterani i UÇK-së Murtez Kastrati është arretuar nga policia e Shqipërisë, pas një urdhër arresti nga Serbia.

Lajmin e bëri të ditur kryetari i Veteranëve të Luftës së UÇK-së Hysni Gucati, i cili tha se Kastrati është arrestuar në Shqipëri.

Gucati tha ndalimi i Kastratit është bërë për shkak të një fletarresti nga Interpoli, pasi që shteti Serb ka dërguar emrin e tij dhe shume ish-pjesëtarëve të UÇK-së, por policia ka mohuar një gjë të tillë./ I.M-Dritare.net