Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Policia bastis shtëpinë dhe klinikën e mjekut të Diego Maradonës

Policia bastis shtëpinë dhe klinikën e mjekut të Diego

Policia në Argjentinë ka kontrolluar shtëpinë dhe klinikën private të Leopoldo Luque, mjekut të legjendës së futbollit Diego Maradona i cili vdiq katër ditë më parë.

Ata po përpiqen të përcaktojnë nëse ka pasur neglizhencë në trajtimin e futbollistit, një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave.

Maradona, vdiq nga një sulm në zemër në moshën 60-vjeçare, në shtëpinë e tij në Buenos Aires.

Policia bastis shtëpinë dhe klinikën e mjekut të Diego

Vajzat e Maradonës thuhet se kanë kërkuar të dinë se çfarë mjekimi ishte përdorur për babain e tyre.

Maradona kaloi me sukses një operacion në tru në fillim të nëntorit dhe do të trajtohej për varësinë nga alkooli.

Ai ishte kapiten kur Argjentina fitoi Kupën e Botës 1986, duke shënuar golin e famshëm "Dora e Zotit" kundër Anglisë në çerekfinale./L.F-dritare.net