Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pezullohet nga detyra kreu i OFL

Pezullohet nga detyra kreu i OFL

Kreu i Operacionit Forca e Ligjit Artan Shkëmbi është pezulluar nga detyra.

Vendimi par shkarkimin e tij ka ardhur pasi Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pranuar k ërkes ën e SPAK.

Artan Shkëmbi është nën hetim për korrupsion dhe nxjerrje sekreti hetimor. Ai kaloi vettingun më 27 shkurt duke u konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit.

Mësohet se kanë qenë partnerët e huaj që kanë zbuluar lidhjet e Artan Shkëmbi, me dekonspirim të operacioneve dhe përfshirje në korrupsion./ I.M-Dritare.net