Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Përplaset nga furgoni, humb jetën çiklisti shqiptar në Itali!

Përplaset nga furgoni, humb jetën çiklisti shqiptar në

Një çiklist shqiptar është përplasur për vdekje nga një furgon në Santa Maria a Cubito të Italisë. Çiklisti ka ndërruar jetë menjëherë në vendin e ngjarjes ku ndodhi aksidenti.

Drejtuesi i furgonit si dhe 3 pasagjerë të ndodhur në mjet janë arrestuar nga policia, disa orë pas ngjarjes, pasi ishin larguar duke mos i dhënë ndihmën e parë të aksidentuarit./A.ZH-dritare.net