Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Përfundon votimi/ PD zgjedh kandidatët për qarkun e Beratit, Astrit Veliaj skualifikohet

Përfundon votimi/ PD zgjedh kandidatët për qarkun e Beratit,

Ka përfunduar procesi i votimit në qarkun e Beratit dhe tashmë ka dalë lista me 24 kandidatët për deputetë të PD-së. Nga 26 prej tyre, anëtarësia e PD-së votoi 24. U skualifikuan, Astrit Veliaj që ishte mes emrave të Beratit dhe Anila Koroni, në Poliçan.

Më poshtë, lista e kandidatëve të PD-së!

Dega Berat

1.AFIZE SKENDO

2.ALKETA MUKAVELATI

3.ARENC BERATI

DENIS SAHATCIU

5.DRITAN HAZINEDARI

6.ENO QANA

7.KASEM MAHMUTAJ

8.MUHARREM HOXHA

9.NAMIR LAPARDHAJA

10.OLTION MERDARI

Dega Poliçan dhe Skrapar

1.BAKI BIRAKU (SKRAPAR)

2.PELLUMB NAKO (POLIÇAN)

3.RIGERT KAPLLANI (SKRAPAR)

4.ZIJA ISMAILI (SKRAPAR)

Dega Ura-Vajgurore

1.BUJAR HOXHAJ

2.FERDI BRAHUSHI

3.LEDIAN DAJA

4.LILJANA BICA

5.MONIKA QOSJA

Dega Kuçovë

1.ARDIT BENJA

2.DITAR QEVANI

3.FADIL MARA

4.MYSLIM HAXHI

5.SOFIKA JANI/K.C/dritare.net