Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Përballë Trump/Kanye West, kandidat për president!

Përballë Trump/Kanye West, kandidat për president!

Rreperi amerikan Kanye West, njoftoi të shtunën në mbrëmje se do të kandidojë për president të Amerikës në zgjedhjet e këtij viti.

“Tani duhet ta realizojmë premtimin e Amerikës duke i besuar Zotit, duke unifikuar vizionin tonë dhe duke ndërtuar të ardhmen tonë. Unë do të kandidoj për president të Shteteve të Bashkuara, "shkroi West në një postim në Twitter.

Përballë Trump/Kanye West, kandidat për president!

Nuk është ende e qartë nëse West e ka seriozisht me këtë ide që lindi krejt e pa pritur. Megjithatë ai është ende në kohë për ta bërë këtë zyrtare pasi afati për të shtuar kandidatët e pavarur në listën e fletëvotimit nuk ka përfunduar ende.

Përballë Trump/Kanye West, kandidat për president!

Ai së bashku me bashkëshorten e tij, Kim Kardashian, janë mbështetës të presidentit amerikan Donald Trump. /L.F-dritare.net