Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Parodistët e Vlorës video për Covid-19: Kujdes mor aman se qenka flamë!

Parodistët e Vlorës video për Covid-19: Kujdes mor aman se qenka

Parodistët e Vlorës, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo kanë publikuar një video humoristike, dedikuar koronavirusit.

”Vaksina Felicita”, është titulluar parodia e shpërndarë nga Afrim Agalliu në faqen e tij zyrtare në “Facebook” .

Ata këndojnë për Covid-19, duke u bërë thirrje qytetarëve të bëjnë nga kujdes nga flama, deri sa të dalë vaksina.

“Kujdes nuk bëhet shaka se kjo qenka damlla! Nga korona, alkoolin se ndajmë, distancën e mbajmë, nga korona. Kujdes mor aman se qenka flamë, nga korona.”,- janë disa nga frazat që këndojnë parodistët./K.C/dritare.net