Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pamje nga Air Albania/ Sot dita e tretë i váksinimit!

Pamje nga Air Albania/ Sot dita e tretë i váksinimit!

Në stadiumin Air Albania, po vijon váksinimi kundër Còvìd-19. Sot është dita e tretë e váksinimit. Grupi i parë që do të marrë váksinën ánti-Covíd, janë bluzat e bardha. Të hënën fushata nisi me mjékët e spitalevé kòvid, më pas me epidemiologët. Shqipëria ka marrë 500 mijë doza të váksinës ánti-Covíd, nga kompania Pfizer/ Biontech. 10.700 doza janë parashikuar të vijnë përgjatë muajit janar, ndërsa 30 mijë në shkurt. Aktualisht váksinimi po vijon vetëm në Tiranë, por më herët Ministrja e Shëndetësisë, njoftoi se fushatá do të vijojë në Shkodër dhe në Vlorë, për t’u shtrirë më pas në të gjithë vendin./L.F-dritare.net

Pamje nga Air Albania/ Sot dita e tretë i váksinimit!Pamje nga Air Albania/ Sot dita e tretë i váksinimit!