Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Opozita sërish aksion, bllokon Komisionin e Sigurisë. Noka sherr me deputetin e PS!

Opozita sërish aksion, bllokon Komisionin e Sigurisë. Noka sherr me

Deputetët e opozitës kanë shkaktuar sërish tensione pas kaosit në Kuvend. Sot opozita ka bllokuar Komisionin e Sigurisë ku do të diskutohej marrëveshja për emigrantët, ku deputeti Flamur Noka ka tentuar t’i zërë karrigen, Nasip Naços.

Pasi deputetët e opozitës bllokuan Komisionin, mazhoranca u detyrua të zhvendosë diskutimet në zoom.

“Gjëja e parë që duhet të kalonte është marrëveshja për të respektuan Kushtetutën, marrëveshja e dytë për të shënjuar votën e lirë dhe jo për ta konsideruar mall tregu, marrëveshja e tretë për të luftuar korrupsionin që Shqipërinë e faruan duke e vjedhur kjo qeveri, dhe ajo e katërt, për të luftuar krimin sepse në Shqipëri po mbizotëron, krimi, korrupsioni dhe paligjshmëria”, ka deklaruar Noka./M.K-dritare.net

View this post on Instagram

A post shared by Dritare Tv (@dritare_tv)