Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Opozita jep propozimin:  Këshilli Politik të mblidhet nesër!

Opozita jep propozimin:  Këshilli Politik të mblidhet nesër!

Pas dështimit për të arritur një marrëveshje brenda kohës së premtuar nga partitë politike, një natë më parë për reformën zgjedhore, opozita e bashkuar, ka propozuar mbledhje të Këshillit Politik ditën e marte.

Ky propozim vjen pasi ambasadorja SHBA, dhe ai i BE, sot i kanë shkuar në zyrë kreut të PD, Lulzim Basha.

Opozita propozon se këshilli të mblidhet të martën në orën 17:00./ I.M-Dritare.net