Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tempulli, lihen në burg 8 të arrestuarit! Mes tyre edhe Ujku i Cërrikut dhe polici Hysa

Tempulli, lihen në burg 8 të arrestuarit! Mes tyre edhe Ujku i

Janë lënë në burg nga gjykata, 8 të arrestuarit në kuadër të operacionit të koduar “Tempulli”, për goditjen e grupeve kriminale që trafikonin lëndë narkotike.

Gjykata ka lënë të pandryshuar masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për:

1. Stiven Faqolli,

2. Gildi Ballolli, Mikel Poçi;

3. Rapi Malaj;

4. Francesko Braho;

5. Saimir Rexhepin;

6. Endrit Kovaçin;

7. Ervis Duzha;

8. Saimir Hysa;

Kujtojmë se në listën e të dënuarve është edhe personazhi i njohur i internetit i njohur si ‘Ujku i Cërrikut’ si dhe polici Saimir Hysa.

Në këtë megaoperacion u arrestuan 233 persona të cilët shpërndanin drogë në lokale dhe shkolla, në 5 qarqe të ndryshme të vendit. Si dhe janë sekuestruar qindra doza kanabisi e heroine./M.K-dritare.net