Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Numër i frikshëm të vdekurish për 24 orë në Brazil!

Numër i frikshëm të vdekurish për 24 orë në

Brazili vijon të jetë vendi më i prekur nga koronavirusi, pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Vetëm të mërkurën në Brazil janë shënuar 1,187 të vdekur, shifër kjo ndër më të lartat në 24 orë në botë.

1,716,196 persona kanë testuar pozitiv në Brazil, nga këto 68,055 kanë humbur jetën, dhe 41,541 persona janë shëruar.

Nga ana tjetër 890 persona kanë vdekur në SHBA të mërkurën.

Në të gjithë botën 5,518 kanë vdekur në 24 orët e fundit./ I.M-Dritare.net