Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Në Kosovë vijon të rritet numri i personave me koronaviris, 122 raste të reja sot!

Në Kosovë vijon të rritet numri i personave me koronaviris, 122

Në Kosovë edhe sot janë shënuar një numër i madh rastesh me koroavirus.

Vetëm në 24 orët e fundit janë 122 raste të konfirmuara të reja, njofton klinika infektive atje.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e Pejës 10 raste, komuna e Gjakovës 8 raste, komuna e Prizrenit 7 raste, komuna e Fushë Kosovës 5 raste, komuna e Gjilanit 5 raste, komuna e Vushtrrisë 5 raste, komuna e Podujevës 4 raste, komuna e Kamenicës 3 raste, komuna e Vitisë 3 raste, komuna e Shtimes 2 raste, komuna e Lipjanit 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Dragash, Istog, Klinë, Malishevë, Skenderaj dhe Suharekë.

Deri më tani, në Kosovë janë regjistruar 2799 me koronavirus, ku 1244 janë raste aktive. 1506 persona kanë fituar luftën me virusin vdekjeprurës, ndërsa 49 kanë humbur jetën./ I.M-Dritare.net