Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndryshon situata e Covid-19/ Shtohen shtrimet në Infektiv!

Ndryshon situata e Covid-19/ Shtohen shtrimet në Infektiv!

Situata e koronavirusit në vend, sot ka pësuar një tjetër kthesë. Numrat janë rritur ndjeshëm, ndërsa një vatër infeksioni është krijuar në një Call Center në Tiranë. Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë, informoi se shtrimet në Spitalin e Infektivit, janë shtuar dhe aktualisht po trajtohen 17 pacientë, nga të cilët 3 janë në terapi intensive. Janë disa qytete në vend që kanë të prekur me Covid-19, prej të cilave Tirana, Durrësi, Kruja, Shkodra dhe Berati kanë më shumë të prekur.

Tiranë 80

Durrës 54

Krujë 24

Shkodër 12

Berat 10

Kamëz 9

Fier 2

Mirditë 1

Korçë 1

/L.F-dritare.net