Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndryshimet statutore/ Ja deputetët që do t'i bashkohen Rithemelimit!

Ndryshimet statutore/ Ja deputetët që do t'i bashkohen

Këtë të martë do të mbahet mbledhja e Këshillit Kombëtar të Rithemelimit, ku do të votohen ndryshimet në statut.

Këto ndryshime do t’i hapin rrugën grupit të deputetëve të Gazmend Bardhit që të bëhen pjesë e strukturave të Rithemelimit. Për rrjedhojë, dy nënkryetarët e rinj të Grupit Parlamentar do të jenë Gazment Bardhi dhe Agron Gjekmarkaj, së bashku me Laçiano Boçin dhe Oerd Bylykbashin.

Ndërsa deputetët e rinj që do t’i bashkohen do të jenë: Jorida Tabaku, Zheni Gjergji, Dhurata Cupi, Ferdinand Xhaferri, Ervin Salianji, Tomorr Alizoti, Helidon Bushati./M.K-dritare.net