Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndryshime në qeveri/ Rama firmos emërimet e 3 zëvendësministrave të rinj!

Ndryshime në qeveri/ Rama firmos emërimet e 3

Qeveria e re ka pësuar ndryshime në radhët e zëvendësministrave. Është mësuar se në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave janë emëruar tre emra të rinj në digastere të ndryshme të ministrive.

Ndryshime në qeveri/ Rama firmos emërimet e 3

Denada Seferi emërohet zëvendësministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Enio Civici emërohet zëvendësministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, ndërsa Vilma Bello emërohet zëvendësministre e Turizmit dhe Mjedisit./M.M-dritare.net