Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndërron jetë bashkëshortja e ish-presidentit!

Ndërron jetë bashkëshortja e ish-presidentit!

Ish-Zonja e Parë e SHBA-së, Rosalynn Carter, gruaja e ish-presidentit Jimmy Carter, ka vdekur në moshën 96-vjeçare.

Qendra Carter konfirmoi në një deklaratë se ajo vdiq me familjen pranë saj.

Ndërron jetë bashkëshortja e ish-presidentit!

Të premten, u raportua se ajo kishte hyrë në një shtëpi kujdesi në shtetin e Xhorxhias dhe po kalonte kohë me bashkëshortin e saj 99-vjeçar, i cili ka qenë në qendër që nga shkurti.

Zonja Carter u diagnostikua me demencë në maj.

Çifti shënoi 77 vjetorin e martesës në korrik./l.F-dritare.net