Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur, Afërdita Selimi!

Ndahet nga jeta gazetarja e njohur, Afërdita Selimi!

Ka ndërruar jetë këtë të enjte, gazetarja e njohur e RTSH, Afërdita Selimi.

Lajmi është bërë i ditur nga Lidhja e Gazetareve Ekonomike të Shqipërisë, ndërsa homazhet në nder të gazetares do të mbahen nesër në orën 10:00-11:00, te holli i Radio Tiranës.

“LAJM I TRISHTË. Me pikëllim po ju njoftoj për ndarjen nga jeta të koleges dhe shoqes sonë Afërdita Selimi. Afërdita, një prej gazetareve më të suksesshme të ekonomisë në vendin tonë, ndërroi jetë e qetë pranë familjes së saj, pas një sëmundjeje të gjatë, thuhet në postim./M.K-dritare.net