Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Naftëtarët e Ballshit, hyjnë në grevë urie

Naftëtarët e Ballshit, hyjnë në grevë urie

Naftëtarët e Ballshit, pas disa protestash, kanë vendosur të hyjnë në grevë urie. Ata janë shprehur se nuk kanë marrë asnjë përgjigje në lidhje me kërkesat e tyre, për pagat e pamarra dhe rifillimin e punës. Bashkë me kreun e Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj, grevës i janë bashkuar edhe 9 persona të tjerë. Ata janë shprehur se deri në gjetjen e një zgjidhjeje, për kërkesat që kanë shpalosur, nuk do të dalin nga greva./L.F-dritare.net