Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merrem unë me të!

Mozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merrem

Reperi i njohur Mozzik, ka nisur nga dje një turne në Kosovë për të promovuar albumin e tij më të ri.

Qindra qytetarë janë mbledhur në koncertet e tij, në shkelje të plotë të rregullave anti-covid, dhe një gjë e tillë ka alarmuar institucionet.

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka reaguar ndaj tubimeve .

Në një prononcim për Gazetën Insajderi, Qalaj ka thënë se policia duhet të ndërhyjë dhe nuk duhet të lejojë turma të tilla të njerëzve.

“Ai e ka marr një leje në qendrën operative të Ministria e Brendshme, ata janë përgjegjës. Policia duhet të intervenojë dhe nuk duhet të lejojë turma të tilla. Tash unë do të merrem me të”, ka thënë Qalaj.

Në Kosovë sipas vendimeve të qeverisë nuk lejohen më shumë se 5 persona në tubime./ I.M-Dritare.net

Mozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merremMozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merremMozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merremMozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merremMozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merremMozzik turne në Kosovë, drejtori i policisë: Do të merrem