Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mjeku Vargu: kemi në krye të institucioneve, njerëz që nuk kanë lidhje me shëndetësinë!

Mjeku Vargu: kemi në krye të institucioneve, njerëz që nuk

Në një lidhje me emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, mjeku Petrit Vagu, ka shprehur rezerva se si po e menaxhon qeveria situatën e koronavirusit në vendin tonë.

Vargu: Në një ararm ku e gjithë bota është ngritur në këmbë, ne kemi disa drejtues që nuk kanë lidhje me shëndetësinë, me spitalet, dhe në vetë faktin që në Ministrinë e Shëndetësisë është vetëm një mjek, dhe nuk e di sa orë punë ka bërë. Kemi staf totalisht amatoresk, ka terr informatv.

Vargu shtoj se edhe masat duhet të merreshin shumë më herët.

Vargu: Duhej të ndërpriteshin më herët linjat e avionit, kur ke mijëra refugjatë që vijnë ditë për ditë me vendim më të prekur në botë, nuk është që quhet ndonjë gjë e madhe. Të vendosësh adra tek infektivi, duhej bërë më herët./ I.M-Dritare.net