Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta: Shembja e Teatrit i interesonte lobit pro serb në Uashington!

Meta: Shembja e Teatrit i interesonte lobit pro serb në Uashington!

Presidenti i vendit, Ilir Meta deklaroi në studion e emisionit “Opinion” se pas shembjes së Teatrit Kombëtar ka interesa të ndryshme, dhe lobe të fuqishme që u intereson destabilizimi i Shqipërisë.

Meta ka tha se destabilizimi i vendit, i intereson lobit serb në Uashington.

“U shemb që të provokojë opozitën, të destabilizojnë situatën, se kështu u intereson dikujt, lobit proserb në Uashington. Po sic i interesonte edhe vjet që të kishte gjakderdhje. Lobit serb dhe ai pro rus në Uashington i intereson përplasja civile dhe destabilizimi në Shqipëri. Kam shumë prova dhe dokumenta që do i bëj publike ne kohen e duhur. SMS qe u be publike sot do duket pa vlere ne raport me to. Do flas ne te ardhmen dhe ne kohen e duhur- tha Meta./ I.M-Dritare.net