Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meta: Rama, është këlysh Blloku!

Meta: Rama, është këlysh Blloku!

Presidenti Ilir Meta, ka përdorur një gjuhë të ashpër për kryeministrin Edi Rama në “Zonë e Lirë”.

Duke e etiketuar Ramën si “Këlysh Blloku”, Meta thotë se duke shpërdoruar mbipushtetin Rama ka grabitur në mënyrë antikushtetuese shqiptarë.

“Ai bën si i fortë me shqiptarët, duke shpërdoruar mbipushtetin që i ka grabitur në mënyrë antikushtetuese shqiptarë.

Ai është një këlysh blloku. Mos guxo të nxisësh trazira për llogari të Sorosit dhe serbëve, çun i Kristaqit që thotë se është krenar që është djali i Kristaq Ramës.

Kodet e tij nuk i llogaris hiq. Çuni i Kristaqit ta dije mire. Ky Pinok i shëmtuar, ky qen bir qeni, ky maskara, ta dije mire se s’ka për te gjetur vrime ku te futet

Ka ardhur koha për një ndarje midis tradhtarëve dhe patriotëve”– theksoi Meta./ I.M-Dritare.net