Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Merkel inkurajon Ramën për negociatat mes Turqisë dhe Greqisë

Merkel inkurajon Ramën për negociatat mes Turqisë dhe

Gazeta gjermane “Bild” në një artikull që sapo u publikua e quan Edi Ramën “ndërtues i urave”, duke folur për bisedimet mes Turqisë dhe Greqisë, si dhe rolin e kryeministrit të Shqipërisë në negociatat mes tyre. Prestigjiozja gjermane shkruan:

“Rama, ndërtuesi i urave! Kancelarja personalisht e inkurajoi atë! Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë, përpiqet të mbledhë rreth një tryeze krerët grindavecë të shteteve Turqi dhe Greqi, pas marrëveshjeve për ishujt në Detin Egje, të cilat kohët e fundit u përshkallëzuan.“/K.C/dritare.net

Merkel inkurajon Ramën për negociatat mes Turqisë dhe