Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Meloni: Marrëveshja me Shqipërinë, novatore dhe e dobishme!

Meloni: Marrëveshja me Shqipërinë, novatore dhe e dobishme!

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ka komentuar sërish marrëveshjen me Shqipërinë, për emigrantët.

Meloni ka deklaruar se marrëveshja është novatore dhe të dobishme.

“Partia Demokratike u përpoq të largonte të Edi Ramën që është socialist nga PSE, sepse padyshim që të ndihmosh Italinë nuk është e majtë”, tha kryeministrja duke iu referuar marrëveshjes për emigrantët.

Po ashtu ka theksuar se marrëveshja është në përputhje të plotë me të drejtën ndërkombëtare./M.K-dritare.net