Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Mashtroi qytetaren dhe la nënën e saj të vdìstè/Arrestohet sanitarja e CÒVÌD 2!

Mashtroi qytetaren dhe la nënën e saj të

Ditën e sotme është àrrèstùàr Tire Alldervishi, 59-vjeçarja e cila i mori qytetares 8 milionë lekë për t’i shpëtuar nënën nga kòrònavìrùsì, por që e la të vdìstè, duke mos e ushqyer.

Alldervishi është àrrèstùàr nga Polìcìà e Tiranës, pas denoncimit të bërë në emisionin investigativ “Stop”, ku rezultonte se ajo i ishte prezantuar si infermiere, qytetares E.S, duke i marrë 8 milionë lekë për t’i shpëtuar të ëmën 55 vjeçe, por që kjo e fundit ndërroi jetë në spìtalin CÒVÌD 2 “Shefqet Ndroqi”. Nën hetim për korrupsion, janë edhe katër persona të tjerë të këtij spìtali./M.M-dritare.net