Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Masat e koronavirusit/ Rama: Kjo fundjavë do të jetë si e shkuara!

Masat e koronavirusit/ Rama: Kjo fundjavë do të jetë si e

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se këtë fundjavë masat do të jenë si javën e shkuar.

Në zonat e kuqe do të kenë liridalje pensionistët dhe prindërit me fëmijë deri në 14-vjeç. Pensionistët lejohen të dalin lirisht deri në orën 10:00. Ndërsa të gjithë të tjerët do të qëndrojnë në shtëpi përgjatë kësaj fashe orare.

Prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç do të lejohen të dalin lirisht nga ora 11:00 deri në orën 17:30.

Ditën e dielë të gjitha bizneset do të qëndrojnë mbyllur./E.B-dritare.net