Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Manastirliu: Qytetarët +57 vjeç të paraqiten në qendrat e vaksinimit, të vijmë procesin jetik!

Manastirliu: Qytetarët +57 vjeç të paraqiten në qendrat e

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu teksa ka publikuar një foto të ekipit të vaksinatorëve që në sheshin "Skënderbej". Ministrja u ka bërë thirrje qytetarëve që janë +57 vjeç ose i përkasin grupeve të riskut të paraqitën për t’u vaksinuar kundër kovidit.

"Me ekipin e vaksinatorëve që në këto momente janë në shërbim të qytetarëve në sheshin Skënderbej, ju ftojmë të gjithëve ju që ende nuk e keni kryer vaksinën dhe jeni mbi 57 vjeç ose i përkisni grupeve të riskut, të paraqiteni pranë qendrave të vaksinimit, për të vijuar këtë proces jetik’, shkruan Manastirliu./dritare.net